Przejdź do treści

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Konkurs „Zielony Luboń” - przedłużenie terminu zgłoszeń

Aktualizacja - termin zgłoszeń do konkursu przedłużony do końca czerwca!!!
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta do udziału w Konkursie „Zielony Luboń” i zgłaszania najpiękniejszych ogrodów, balkonów oraz innych terenów zielonych. Celem konkursu jest promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań mających wpływ na podniesienie walorów estetycznych otoczenia.

więcej

Damian Pyśk brązowym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w grze podwójnej ! Udany debiut Oli Wasinkiewicz

Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w Tenisie Stołowym rozegrane zostały w Krakowie od 17 do 18 czerwca. Wyłoniono Mistrzów Polski w grze pojedynczej i podwójnej w kategorii wiekowej żaczek i żaków. W imprezie startowali zawodnicy LKTS Luvena Luboń żaczka – Aleksandra Wasinkiewicz oraz żak – Damian Pyśk.  Damian awansował do turnieju na podstawie rankingu PZTS. Ola wywalczyła awans podczas eliminacji wojewódzkich.  Zawody były interesujące z szeregiem bardzo zaciętych pojedynków. Najlepszym wynikiem reprezentantów LKTS Luvena Luboń było 3 miejsce Damiana w grze podwójnej wspólnie z Kacprem Tureckim ze Szczytnik. Ola zadebiutowała w imprezie rangi ogólnopolskiej. Pełna pozytywnej energii rozegrała bardzo dobre zawody.

więcej

Projekty zgłoszone do Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Do Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęły 23 projekty mieszkańców! Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za aktywny udział w zgłaszaniu pomysłów! Lista wszystkich zgłoszonych wniosków dostępna jest na stronie www.budzetobywatelski.lubon.pl - Uwaga! Jest co czytać :) Od 19 września trwa weryfikacja wniosków. Zespół weryfikujący przyjrzy się wszystkim projektom sprawdzając, czy spełniają one wszystkie wymagane kryteria. Wszystkie kryteria można zobaczyć tu. Jeśli wszystko będzie w porządku, projekt zostanie poddany pod głosowanie. Jeśli pojawią się watpliwości, urzędnicy weryfikującu spróbują je rozwiązać wspólnie z wnioskodawcami. Do 28 sierpnia zostanie ogłoszona lista projektów, na które mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Głosowanie odbędzie w terminie 3-17 września br.

więcej

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet

Dnia 19 lipca 2017 r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 80 zł. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzony w 1966 r. oraz 1967 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

więcej

Otwarty konkurs dla przedszkoli niepublicznych

Burmistrz Miasta Luboń ogłasza otwarty konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Luboniu oraz zaprasza do składania ofert. Do pobrania: zarządzenie nr 53/2017

więcej

Komunikat prewencyjny „Poznańska Policja Ostrzega”


Seniorze, seniorko!   W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie zamieszkujące apelujemy do Państwa o zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami telefonującymi do Was lub pukającymi do drzwi Waszych mieszkań.   Oszuści wchodzą do Państwa mieszkań pod różnym pretekstem np. z prośba o wodę, ofertą sprzedaży artykułów przemysłowych, powołują się na pracowników administracji, przedstawicieli różnych służb, urzędników, przedstawiając się jako np. listonosz, policjant, pracownik: ZUS, pomocy społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji. Powszechnym przykładem tego typu przestępstw są oszustwa lub kradzieże na tzw. „legendę”.

więcej

"Akademia Bezpiecznej Kobiety" Komenda Miejska w Poznaniu zaprasza na warsztaty

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Poznaniu zapraszają do udziału w projekcie "Akademia Bezpiecznej Kobiety". Pierwsze warsztaty dla kobiet ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, z zakresu bezpieczeństwa osobistego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podstaw samoobrony odbędą się już 13 czerwca br. 

więcej

Wybór oferty w otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta Luboń dokonała wyboru oferty w otwartym konkursie ofert ogłoszonym 15 maja na wykonywanie zadań publicznych związanycyh z realizacja zadań Miasta Luboń w 2017 r. Pliki do pobrania: Zarządzenie nr 54/2017 w spr. powołania komisji konkursowej do zaopiniowania oferty złożonej w otwartym konkursie ofert na wykonanie zadania publicznego Miasta Luboń w 2017 r. Zarządzenie nr 56/2017 w spr. dokonania wyboru oferty w otwartym konkursie ofert ogłoszonym 15 maja na wykonywanie zadań publicznych związanycyh z realizacja zadań Miasta Luboń w 2017 r.

więcej

Godejcie po naszymu - zaproszenie na spotkanie gwarowe

Ośrodek Kultury w Luboniu i Lubońskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na spotkanie gwarowe "Godejcie po naszymu", które realizowane jest w  ramach projektu "Lubońska gwara Benasa z Kocich Dołów". Projekt został wybrany w głosowaniu w Lubońskim Budżecie Obywatelskim 2016. W programie: występy zespołów śpiewaczych, prezentacja poznańskiej gwary, poczęstunek.
Wstęp bezpłatny.

więcej

Dyżur apteki w Boże Ciało

W Boże Ciało w dniu 15.06.2017 w godzinach 10-18 dyżur pełnić będzie apteka:   APTEKA FAR-MIA ul.11 Listopada 141 Luboń  tel. 612974012  

więcej

Warsztaty kulinarne - Zdrowa draka o talerz dzieciaka

Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych biorą udział w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez dietetyków a to wszystko dzięki miejskiemu projektowi na rzecz zdrowego żywienia dzieci "Zdrowa draka o talerz dzieciaka". Zajęcia prowadzą dietetycy mgr inż. Dominika Nitschke-Michalak oraz mgr Magdalena Lubiewska - moderatorki kampanii ZdrowyUczen.org Podczas warsztatów pt. "Zdrowa śniadaniówka = mądra główka" dzieci poznają zasady zdrowego żywienia i samodzielnie przygotowują smakołyki na drugie śniadanie m.in. kanapki z żytniego pieczywa z ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, deser z płatków owsianych, rodzynek i jogurtu naturalnego oraz kakaowy pudding z kaszy jaglanej z daktylami. Samodzielne prażenie płatków, blendowanie i krojenie sprawia dzieciom ogromną radość. Sami zobaczcie!  

więcej

Dwie kózki czekają na właściciela

W dniu 11 czerwca 2017 roku zgubiły się na ulicy Dworcowej dwie kózki. Jeśli komuś zginęły zwierzęta lub je rozpoznaje prosimy o jak najszybsze skontaktowanie się z Wydziałem Spraw Komunalnych Urzędu Miasta Luboń pod nr tel. 61 8 130 011 wew. 40 lub ze Strażą Miejską pod nr tel. 61 8 131 986.

więcej

Spływy kajakowe LBO2016 – lipiec

Weekendowe Spływy Kajakowe - projekt realizowany w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, ruszył od 27 maja. Spływy odbywają się w każdy weekend aż do 2 września. Start spływu z przystani wodnej w Puszczykowie ulica Niwka Stara na pół godziny przed rozpoczęciem spływu. Zakończenie: Plaża Miejska w Luboniu. Proponujemy skorzystanie z linii autobusu 651. Organizatorzy zapewniają szkolenie z zasad bezpieczeństwa przed rozpoczęciem każdego spływu. Do dyspozycji uczestników będzie 15 kajaków dwuosobowych typu Aquarius Rio wyposażony w wiosła i kapoki.

więcej

Bezpłatne zajęcia fitness na swieżym powietrzu - LBO2016

Zapraszamy na BEZPŁATNE ZAJĘCIA FITNESS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, które zwyciężyły głosowanie w Lubońskim Budżecie Obywatelskim w 2016 r!
Harmonogram zajęć wygląda następująco:

ŚRODA - Wzgórze Papieskie (przy placu zabaw)
18.00. - AEROBIK - Ania (mata/koc we własnym zakresie)
19.00. - ZUMBA - Monika

SOBOTA – Plaża Miejska (ul. Rzeczna)
10.00. - JOGA – Ania (mata/koc we własnym zakresie)
11.00. - TBC/SURVIVAL – Michał

więcej

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2017-2027. Konsultacje społeczne

OBWIESZCZENIE Burmistrz Miasta Luboń z dnia 05 czerwca 2017r.   Zgodnie z art.6 ust. 1-9, art. 7 ust. 3 i art.11 ust. 2 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t. j. Dz. U. 2017 poz.1023) oraz art. 30 ust. 2 pkt 1a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Z 2015 r., poz.1515 ), Burmistrz Miasta Luboń informuje, że w dniach od 07 czerwca 2017 roku do 07 lipca 2017r zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne projektu Gminnego Program Rewitalizacji na lata 2017-2027 dla Miasta Luboń.

więcej

Konsultacje ws. dekomunizacji ulic

Szanowni Mieszkańcy! Trwają konsultacje z mieszkańcami ulic objętnych procesem dekomunizacji. Radni oraz pracownicy urzędu miasta bezpośrednio prezentują propozycje nazw ulic i zachęcają mieszkańców do uzupełnienia ankiety. Konsultacje przewidziane są do 10 czerwca. Lista ulic objętych dekomunizacją: Małgorzaty Fornalskiej Lemańskiego W. Hibnera Kozińskiego 22 Lipca W. Skóry Kurowskiego Walki Młodych H. Rutkowskiego Faustmana M. Buczka Jana Panka Migalli J. Mazurka

więcej

Spotkanie z mieszkańcami ul. Słowackiego

Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy na spotkanie dotyczące budowy ulicy Słowackiego. Odbędzie się 12 czerwca, o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu.  

więcej

Spływy kajakowe i Puchar Polski w Judo

Ruszyły spływy kajakowe w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego W niedzielę 28 maja na przystani kajakowej w Puszczykowie powitaliśmy pierwszych uczestników spływów kajakowych zorganizowanych w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Po powitaniu z ekipą prowadzącą spływ, objaśnieniu zasad bezpieczeństwa i instruktarzu dotyczącego zachowania na wodzie, pierwsi odważni kajakarze popłynęli do Lubonia. Pogoda dopisała i po godzinie i 55 minutach pierwsi kajakarze wylądowali na plaży miejskiej wzbudzając duże zainteresowanie grupy plażowiczów.

więcej

Zapraszamy na Dni Lubonia

Szczegółowy program imprezy. Serdecznie zapraszamy na stadion miejski przy ul. Rzecznej 10-11 czerwca.   Z powodu organizacji imprezy Dni Lubonia w dniach 10-11 czerwca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w okolicach stadionu miejskiego.  Fragment ul. Dąbrowskiego przyległy do stadionu zostanie wyłączony z ruchu (droga życia). Mieszkańców wskazanego odcinka ul. Dąbrowskiego obowiązywać będzie również zakaz zatrzymywania się. W ciągu ulic Rzecznej i Spadzistej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, umożliwiający dojazd do stadionu. Przy wyjeździe ze stadionu będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo. W związku z powyższym nie będzie możliwości skrętu
z ul. 3 Maja w odcinek ul. Spadzistej prowadzący w kierunku stadionu. Uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.  

więcej

POSTAW NA PRACĘ - program aktywizacji zawodowej osób powyżej 29 lat pozostających bez pracy z województwa wielkopolskiego

Biuro projektu POSTAW NA PRACĘ, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, zaprasza osoby bezrorbotne i bierne zawodowo. Jest to program aktywizacji zawodowej dla osób powyżej 29 r.ż. Projekt jest realizowany na terenie województwa wielkopolskiego.


Celem głównym projektu POSTAW NA PRACĘ  jest podniesienie kwalifikacji 110 kobiet i 90 mężczyzn bezrobotnych i poszukujących pracy w wieku powyżej 29 r.ż.

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij