Przejdź do treści

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Wymiana pieców - pomoc finansowa

Zaproszeni doradcy przedstawili ofertę dotyczącą aktualnych oraz planowanych na rok 2017 programów pomocowych. W bieżącym roku zaplanowano programy w ramach udzielenia pomocy finansowej mieszkańcom.

więcej

Rusza program „TERMO – 2017”

13 marca 2017 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił nabór wniosków oraz zasady udzielenia pomocy finansowej osobom fizycznym w postaci pożyczki z możliwością umorzenia w ramach programu TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH JEDNORODZINNYCH „TERMO – 2017”.

więcej

Startuje rejestracja uczestników do Festiwalu Polskiej Piosenki Luboń 2017!

Od dziś rusza nabór uczestników do Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2017, którego tematem przewodnim są piosenki autorstwa Bogdana Olewicza. W tym roku zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie www.festiwal.lubon.pl Przed zgłoszeniem do konkursu, prosimy o zarezerwowanie poprzez ww. stronę dwóch utworów, które uczestnik chciałby zaprezentować w konkursie.

więcej

Budowa al. Jana Pawła II - spotkanie informacyjne

Szanowni Mieszkańcy! Zapraszamy na spotkanie informacyjne odnośnie rozpoczynającej się  budowy al. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia, o godz. 17:00 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy! fot. Rafał Wojtyniak

więcej

Pierwsze Karty Seniora rozdane. Są nowi Partnerzy akcji

[strart]Program Lubońska Karta Seniora działa od stycznia tego roku. Uprawnia ona do korzystania z oferty partnerów Programu na preferencyjnych warunkach. Każdy mieszkaniec Lubonia, który ukończył 60 lat,może korzystać z przygotowanych ofert, poprzez okazanie Karty Seniora, w punktach wskazanych przez organizatora. [koniec]Partnerem Programu może zostać każdy, kto chce wesprzeć lubońskich Seniorów poprzez zaoferowanie im specjalnych usług i zniżek. Zapraszamy do partnerstwa instytucje publiczne, niepubliczne bądź osoby prywatne z Lubonia i okolic! Program ma charakter otwarty. Każdy, kto chce zostać Partnerem, może przystąpić do udziału w Programie w dowolnym czasie i na dowolny okres. Partner Programu sam określa wysokość ulg, zniżek lub świadczeń oferowanych Seniorom.   Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertami Partnerów: link do partnerów programu http://lubon.pl/contents/content/179/1532   Seniorzy 60+ mogą składać wnioski w siedzibie Urzędu Miasta Luboń. link do wniosku http://lubon.pl/contents/179

więcej

Bezpłatne kursy dla osób bezrobotnych

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych kursach języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

Kursy kierowane są do osób bezrobotnych z wykształceniem nie wyższym niż średnie, powyżej 50 r. ż. (do 64 r. ż.), zamieszkałych na terenie województwa wielkopolskiego.

więcej

Zostaw podatki w Luboniu

Do 2 maja możemy rozliczać swój PIT. Warto zostawić swoje podatki w Luboniu!
Materiał pochodzi z marcowego wydania Informatora Miasta Luboń: http://lubon.pl/contents/content/37/1573  

więcej

Bezpłatna mammografia

Dnia 21 kwietnia 2017 r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Żabikowskiej 36 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 80 zł. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzony w 1966 r. oraz 1967 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

więcej

Zabezpiecz swojego psa na wypadek zaginięcia. Bezpłatne czipowanie psów

Lubonianie mogą skorzystać z akcji bezpłatnego czipowania czworonogów wraz z wpisaniem szczegółowych danych do Międzynarodowej Bazy SAFE-ANIMAL.  W 2017 roku usługa realizowana jest w Prywatnej Praktyce Weterynaryjnej z siedzibą przy ul. Siostry Faustyny 1 w Luboniu od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-20:00.

więcej

Pamiętaj o oznakowaniu swojej posesji

Policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu przypominają o obowiązku oznaczenia posesji. Brak oznaczenia z numerem porządkowym posesji powoduje znaczne utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Często darza się, że ratownicy medyczni, strażacy bądź policjanci poszukując adresu wezwania/interwencj, tracą bezcenne minuty, które mogą uratować ludzkie życie.

więcej

Działka Miasta Luboń przeznaczona do zbycia

Burmistrz Miasta Luboń działając na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2016r. , poz. 446 ze zm.) oraz w związku z art. 35 ust. 1 , art. 37 ust.2 , pkt 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2016 r. , poz. 2147 ze zm.) informuje, że przeznaczono do zbycia w trybie bezprzetargowym w drodze zamiany nieruchomość będącą własnością Miasta Luboń, stanowiącą:

więcej

Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin

Prezes KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.
Wykorzystując w swoich gospodarstwach nawozy i pestycydy jesteśmy narażeni na ich negatywne oddziaływanie. Substancje chemiczne mogą wnikać do organizmu człowieka i zwierząt przez drogi oddechowe, układ pokarmowy i skórę, powodując ostre lub przewlekłe zatrucia objawiające się wieloma dolegliwościami psychofizycznymi, a nawet śmiercią. Zdjęcie: www.agrofakt.pl

więcej

Finał Miejskiego Konkursu Ekologicznego- edycja 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum nr 2 w Luboniu organizowało Miejski Konkurs Ekologiczny. Patronat nad Konkursem objęła Burmistrz Miasta Luboń, Pani Małgorzata Machalska. Koordynatorami wszystkich etapów byli p.Joanna Taberska i p.Krzysztof Dzydzan. Jak co roku konkurencje konkursowe rozgrywały się na trzech poziomach wiekowych i w dwóch częściach: ekologicznej i plastycznej. Uczniowie klasy IV- VI szkoły podstawowej oraz  gimnazjaliści w etapie szkolnym rozwiązywali  test wiedzy.

więcej

Informator Miasta Luboń - marzec 2017

Zapraszamy do lektury marcowego wydania Informatora Miasta Luboń. W numerze: - Gala Siewcy - uhonorowanie mieszkańców Lubonia - Płacę podatki w Luboniu - krótki przewodnik - aktualności z Biblioteki Miejskiej, Ośrodka Kultury, z LOSiR - zaprzysiężenie Młodzieżowej Rady Miasta CZYTAJ TUTAJ

więcej

Organizacje pozarządowe: Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Mały Grant

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2016r., poz. 1817 z późn. zm.) przedstawiam ofertę realizacji zadania publicznego Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Pawła II w Luboniu z zakresu "Edukacja, wypoczynek, turystyka i integracja europejska". Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni, licząc od dnia zamieszczenia przedmiotowej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lubon.pl, na stronie internetowej www.lubon.pl  (w zakładce”Mieszkaniec/Organizacje Pozarządowe/Aktualności”), w siedzibie Urzędu Miasta Luboń, tj. do 26 marca 2017 roku.

więcej

Zapraszamy na pierwszy rajd w cyklu 'Luboń na rowerze 2017'!

'Luboń na rowerze' to cykl 10. rodzinnych rajdów rowerowych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. Oczywiście mile widziane są również młodsi milusińscy w fotelikach. Od marca do października 2017 roku spotykamy się, żeby wspólnie przemierzać pobliskie szlaki rowerowe. Poznajemy okolicę i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, odwiedzamy ciekawe miejsca i przede wszystkim świetnie się bawimy. Dzięki rajdom poprawiamy kondycję, walczymy z otyłością i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na rowerze. Dzieci, które wezmą udział w minimum 5 rajdach, otrzymają nagrody.

więcej

Poznaj Wielkopolskę z kajaka

Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej Warta zaprasza do udziału w projekcie Poznaj Wielkopolskę z kajaka - 4 Pory Roku. Przed nami pierwsza impreza, która tradycyjnie zaplanowana została na Poniedziałek Wielkanocny. W trakcie spływu poza płynięciem odbędzie się tradycyjnie konkurs ciast i sałatek - oczywiście z nagrodami.
Szczegółowe informacje o imprezie dostępne będą na stronie : http://www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/

więcej

Interwencje Ochotniczej Straży Pożarnej w lutym

W lutym Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu odnotowała 33 zdarzenia w przypadkach 22 miejscowych zagrożeń oraz 11 pożarów. Interwencje miały miejsca w Luboniu, Poznaniu, Puszczykowie, na autostradzie A2 oraz na terenie gminy Komorniki.

więcej

Dyżur ekspertów ZUS

W dniu 22.03.2017 r. w godz. 11.00 – 14.00. w Ośrodku Kultury w Luboniu przy ul. Jana III Sobieskiego 97 odbędzie się dla mieszkańców Lubonia dyżur ekspertów z ZUS.

Temat spotkania : Zagadnienia związane z zakresem emerytur i rent.
 
Ekspertami z ramienia ZUS będą:
- p.  Marian Jabłoński,
- p.  Jolanta Cegielska.


Zapraszamy!

więcej

Rekrutacja do przedszkoli 2017/2018

Rekrutacja do przedszkoli publicznych będzie prowadzona w dniach od 21 marca do 3 kwietnia 2017 roku, za pomocą systemu teleinformatycznego. Wniosek będzie aktywny od 21 marca 2017 roku.    Szczegóły tutaj - Informator dla rodziców Kryteria naboru do przedszkoli samorządowych   Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2017/2018

więcej

Konkurs ofert - obsługa gastronomiczna Dni Lubonia

Zapraszamy do składania ofert na obsługę gastronomiczną imprezy plenerowej Dni Lubonia organizowanej przez Urząd Miasta Luboń w terminie 10-11 czerwca na stadionie przy ul. Rzecznej w Luboniu.

więcej

Zjedliśmy znów tę żabę – było warto

Przedwiośnie to tradycyjna pora, kiedy do Swarzędza przyjeżdżają najzdolniejsi uczniowie z całej Wielkopolski oraz z województwa lubuskiego. 4 marca wzięli oni udział w finałowym etapie prestiżowych konkursów „Złota Żaba” i „Złota Żabka”, przeprowadzanych w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz matematyki.    

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij