Przejdź do treści

Dzień Edukacji Narodowej 2017

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

18 października 2017 r. w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w niej wzięli zaproszeni dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, stypendyści i ich rodzice.  Podczas uroczystości Zastępca Burmistrz Miasta Mateusz Mikołajczak i Przewodnicząca Rady Miasta Luboń Teresa Zygmanowska wręczyli dyplomy nauczycielom, którzy uzyskali w tym roku tytuł nauczyciela dyplomowanego i akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

Nagrodą Miasta Luboń wyróżniono dyrektorów i nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się wybitnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno - wychowawczej. Przy okazji święta Edukacji Narodowej, tradycją stało się już w Luboniu, że wręczane są także tytuły Stypendysty Miasta Luboń. Aby otrzymać ten tytuł, uzdolniona młodzież z Lubonia, oprócz uzyskania co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, musi również wykazać się wysokimi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi.

Tytuł Stypendysty Miasta Luboń za osiągnięcia naukowe otrzymali:

MARTA CIEŚLAK

Finalistka ponadwojewódzkiego konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów gimnazjów pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, zajęła                            II miejsce w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, finalistka konkursu Złota Żaba w zakresie języka polskiego i literatury.

KORNELIA KAROLINA GRZESIAK

Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu języka angielskiego, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

KINGA TONDER

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym.

ZUZANNA GAWRYSIAK

Zajęła I miejsce w etapie powiatowym VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Kochajmy nasze małe ojczyzny", zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym.

MATEUSZ GAWRYSIAK

Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym. Zajął I miejsce w etapie powiatowym VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Kochajmy nasze małe ojczyzny". Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.

SOPHIE WILLIAMS

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, zajęła III miejsce w II Konkursie języka Niemieckiego dla gimnazjów m.Poznania i powiatu poznańskiego Deutschekunzt, jest finalistką XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

PIOTR JÓŹWIAK

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Zdobył II miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego. Laureat Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego.

PAULINA STEMPOROWSKA

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

HUBERT BOGDAŃSKI

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

ZOFIA CIESIELCZAK

XV Omnibus Miasta Luboń, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, a także Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

PIOTR BARTKOWIAK

Finalista Konkursu Języka Angielskiego. Zajął I miejsce w V edycji konkursu języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament.

 WIKTOR MARIUSZ PIÓRKOWSKI

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym.

MARCIN JANICKI

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

MARIA MAGDALENA EKWIŃSKA

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Tytuł Stypendysty Miasta Luboń za osiągnięcia sportowe otrzymali:

 

ALEKSANDRA GRANICZNA

Zajęła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w konkurencji k-2 na 500m,  4 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym – w konkurencji k-2, 19,5km, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji k-2 na 1000m, 3 miejsce w konkurencji k-2 na 5000m. 

SEBASTIAN RATAJCZYK

Zajął I miejsce w VII Mistrzostwach Polski NO GI JIU JITSU w kategorii Juniorzy, II miejsce w Open Gi 2017, III miejsce w Mistrzostwach Polski Muaythai.

ROBERT NOWAKOWSKI

I miejsce  w LXXIXMistrzostwach Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym w konkurencji na 500m, IV miejsce w konkurencji na 1000m, II miejsce w XXXII Młodzieżowych Mistrzostwach Polskich im. Wojciecha Kurpiewskiego w kat. k-2 200, III miejsce w kat k-4 500.

MAJA ZIELIŃSKA

I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Grze Mieszanej Seniorów, II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Seniorek, III Miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Grze Deblowej Seniorek, III miejsce w I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym. Jest również laureatką ponadwojewódzkiego konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów gimnazjów pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

ALEKSANDRA WASINKIEWICZ

III miejsce w I Grand Prix Wielkopolski Żaczek w Tenisie Stołowym, III miejsce w  II Grand Prix Wielkopolski Żaczek w Tenisie Stołowym, VI miejsce w  III Grand Prix Wielkopolski Żaczek w Tenisie Stołowym, III Miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Żaczek.

 

ANITA CHUDY

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski w kat. Juniorek, I miejsce w drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski, I miejsce w I Grand Prix Wielkopolski  Juniorek, I miejsce w  II Grand Prix Wielkopolski  Juniorek,  I miejsce w  III Grand Prix Wielkopolski  Juniorek, III miejsce w Mistrzostwach Wlkp. w grze deblowej Seniorek.

ZUZANNA SUŁEK

I indywidualne i I drużynowo miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, 4 indywidualne, 3 w deblu, 3 w miksie w Mistrzostwach Wielkopolski Seniorek, 1 indywidualne, 1 drużynowo miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski LZS, dwa razy I miejsce w TOP 8 Wielkopolski Juniorek w Poznaniu, 3 drużynowo i 5 indywidualnie miejsca w Indywidualnym Turnieju Państw Grupy Wyszechradzkiej w Budapeszcie.

 AGATA HERODOWICZ

4 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w konkurencji k-4 na 500m, 4 miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym w konkurencji k-2, 19,5km, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji k-2 na 5000m, 1 miejsce na Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego w konkurencji k-2 na 2000m.

ALEKSANDRA LISZKA

Zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików we Florecie Dziewcząt, VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików we Florecie Dziewcząt.

DOMINIKA LUBIŃSKA

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, II Miejsce w Mistrzostwach Polski w Crossmintonie, I miejsce w Singlowych Mistrzostwach Polski w Crossmintonie, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Crossmintonie, vicemistrzostwo Świata w Grze podwójnej.

DOMINIKA SIUDZIŃSKA

I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski kat. Junior, II miejsce w Halowych Zawodach Towarzyskich, III miejsce w Pucharze Wielkopolski w kat. Kuce, I miejsce w Halowych Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, brązowy medal na XXIII ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w WKKW oraz vice mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych, III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w WKKW na kuchach, Polski Komitet Olimpijski nadał Dominice drugie kółko olimpijskie.

JAGODA URBANIAK

III miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, I miejsce w finale wojewódzkim XVIII Gimnazjady.

MICHAŁ EJANKOWSKI

On i jego klub Warta Poznań zostali zwycięzcami Premier Cup. Michał został objęty programem szkolenia specjalistycznego w ramach szkoły bramkarzy Warta Poznań, zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski rocznika 2004.

JAKUB PLUCIŃSKI

Zdobył III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie, 4 miejsce w LXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów ENEA. Zdobył również II miejsce i tytuł wicemistrza Polski.

MARIA LECIEJ

II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, III miejsce w Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w Badmintonie, III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Badmintona, III miejsce w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych.

JEREMI OSUCH

III miejsce (open) i I miejsce (w powiecie) w Memoriale im. Bronisława Szwarca w biegach przełajowych, I miejsce w piłce nożnej w 24 International Wolfsberg Cup, tytuł najlepszego zawodnika z Wielkopolski w XXI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci.

BARTOSZ NOWAKOWSKI

Razem z zespołem wywalczył mistrzostwo w Lidze Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy, zawodnik Warty Poznań.

JAKUB PILARSKI

8. miejsce w konkurencji k-1 młodzików na 200 m podczas Regat Sprinterskich, 3. miejsce w konkurencji k-1 młodzików  na 12,1 km podczas Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym – Puchar Polski seria 3, 8. miejsce w konkurencji k-1 młodzików na 2000m podczas Mistrzostw Polski Młodzików

BRUNO CZECHOWICZ

I miejsce w memoriale im. Zbigniewa Pohla w kat. Wagowej 60 kg, I miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików, Młodziczek i Dzieci, III miejsce w VI otwartych mistrzostwach Judo Dzieci i Młodzików, II Miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski  w Judo, III miejsce w XV Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic CUP.

 

Tytuł Stypendysty Miasta Luboń za osiągnięcia artystyczne otrzymali:

 

 KARINA LEWICKA

Uzyskała tytuł laureata na Ogólnopolskim Konkursie skrzypków i altowiolistów w ramach Festiwalu im. Jadwigi Kaliszewskiej, zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym i Kontrabasowym, otrzymała II nagrodę na Spotkaniach Młodych Altowiolistów, jest członkiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej.

MARCIN NIEDOŚPIAŁ

Zajął III, potem II a następnie I miejsce w Mistrzostwach Polski Okręgu Wielkopolskiego, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, V miejsce w Pucharze Polski.

 AGATA PODBYLSKA

Zajęła I miejsce w kategorii Hip-Hop Duety oraz w kategorii Hip-Hop Solo na Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego "Power Street Dance 2017", II miejsce w Mistrzostwach Tańca Nowoczesnego, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego zdobyła III miejsce w tańcu nowoczesnym.

JAGODA SWIDZIŃSKA

I miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Forum Gitarre w Wiedniu, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym o tytuł 6 strun, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Gitarrophilia Trossingen, I miejsce na Ogólnoposkim Konkuursie Gitarowym Gitaromania, Grand Prix dla najlepszego gitarzysty konkursu w ramach XXII Słupeckich Spotkań Muzycznych, I miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Cithara Ignea, wyróżnienie w najwyższej kategorii excellent podczas IX Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Andres Segovia w Monheim am Rhein.

AGNIESZKA WOJTOWICZ

I miejsce podczas Golden Classical Music Awards International Competition 2017 New York, II miejsce podczas VII International Music Competition w Belgradzie, II miejsc podczas Music Competition Association of Art "The Muse"  w Atenach, II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Talentów Skrzypcowych, wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego młodzieżowego Konkursu Instrumentów smyczkowych, otrzymała zaproszenie na recital w Carnegi Hall w Nowym Jorku

Na koniec uroczystości wystąpiła  stypendystka Miasta Luboń – Jagoda Świdzińska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij