Debata nad raportem o stanie Miasta Luboń za 2025 rok

Debata nad raportem o stanie Miasta Luboń za 2025 rok

Szanowni Mieszkańcy, podczas sesji Rady Miasta Luboń zwołanej w trybie stacjonarnym na 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 odbędzie się debata nad Raportem o stanie Miasta Luboń za 2025 rok (pdf, 3MB).

Informuję, iż zgodnie z art. 28aa, ust. 6, 7 i 8 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990r. (tekst jednolity Dz.U. z 2026r. poz. 662) w debacie nad raportem o stanie gminy mogą zabierać głos mieszkańcy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do przewodniczącej rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób.

Zgłoszenie należy złożyć w Biurze Rady (pok. nr 202) najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, czyli do 17 czerwca 2026 roku do godz. 13.00.

Mieszkańcom będzie udzielany głos według kolejności otrzymania przez przewodniczącą rady zgłoszenia. Zgodnie z ww. ustawą w debacie może zabrać głos 15. Mieszkańców. Jeśli zgłosi się więcej mieszkańców, to Rada Rady Miasta Luboń może postanowić o zwiększeniu liczby mieszkańców zabierających głos w debacie.

Dla ułatwienia opracowano gotowy druk: ZGŁOSZENIE – załącznik (pdf, 213 KB).

Przewodnicząca Rady Miasta Luboń
Teresa Zygmanowska

Data dodania 03 czerwca 2026

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.