Bezdomne zwierzęta

Bezdomne zwierzęta

Bezdomne zwierzęta z terenu miasta Luboń od stycznia 2017 roku są pod opieką Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Lokalizacja schroniska:

ul. Kobylepole 51, 61-304 Poznań
tel. 61 868 10 87
e-mail: biuro@schronisko.com
https://schronisko.com/kontakt/ 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek
10.00 – 17.00
Sobota – Niedziela
10.00 – 15.00
Święta
nieczynne

Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu znajduje się przy ul. Kobylepole 51. Przeprowadzka zwierząt i otwarcie obiektu miało miejsce w lipcu 2021 roku. Na to przedsięwzięcie wybrano bardzo dobrą lokalizację, ponieważ ukształtowanie terenu naturalnie wygłusza szczekanie psów oraz oddziela schronisko od okolicznych domów i obiektów użyteczności publicznej. W poprzednim schronisku przy ul. Bukowskiej w Poznaniu było za mało miejsca i nie było niestety możliwości jego rozbudowy. Obiekt przy ul. Bukowskiej był przestarzały i nie pozwalał na zapewnienie wszystkich wymaganych standardów leczenia i utrzymywania zwierząt. Należy zwrócić uwagę też na fakt, iż uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje obecnie przy ul. Bukowskiej schroniska. W związku z powyższym, wybranie nowej lokalizacji i przeprowadzka była niezbędna. Nowy obiekt jest kilka razy większy od poprzedniego, posiada ogrzewane wewnętrzne boksy z wybiegami, dużo większą kociarnię, zakład weterynaryjny, szpital, kilka wybiegów i tereny spacerowe dla zwierząt, budynek administracyjny oraz salę przeznaczoną na cele edukacyjne. W schronisku może znajdować się około 300 psów i tyle samo kotów. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, który doskonale będzie służył zwierzętom. Docelowo planowane jest urządzenie w sąsiedztwie obiektu udogodnień takich jak np. tor przeszkód, hala szkoleniowa i innych profesjonalnych urządzeń lub usług dla zwierząt i ich właścicieli. 

Budynek, w którym znajdują się pieski, trafiające do schroniska

Budynek, w którym przebywają koty, trafiające do schroniska

W dniu 31 sierpnia 2021 roku przedstawiciele Urzędu Miasta Luboń wraz z Panem Pawłem Wolniewiczem - Przewodniczącym Komisji ds. Ochrony Środowiska odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Poznaniu przy ul. Kobylepole 51. Po wizycie w obiekcie można jednoznacznie stwierdzić, że zwierzęta z terenu Lubonia trafiające do nowo otwartego obiektu mają bardzo dobre warunki utrzymania. Przypominamy, że wiele psów i kotów nadal czeka na znalezienie prawdziwego domu. 

Urzędnicy z wizytą w schronisku

Warto zwrócić uwagę na to, że chcąc adoptować zwierzę najlepiej najpierw przeczytać szczegółowe informacje zamieszczone na stronie internetowej schroniska i wypełnić ankietę przedadopcyjną, a potem czekać na kontakt pracownika ze schroniska.

Poniżej link do wszelkich informacji i ankiet:

https://schronisko.com/adopcje/#jak-przebiega-adopcja 

Zachęcamy do adopcji zwierząt i przesyłania ankiet przedadopcyjnych do schroniska.


Zwierzęta z Lubonia czekające w Schronisku dla zwierząt w Poznaniu na adopcję:

  • Smerf

Smerf pieszczotliwie nazywany w schronisku Papą Smerfem to senior, który skradł serce wolontariuszom. Do schroniska przybył delikatnie mówiąc/pisząc w marnym stanie. Pion weterynaryjny nadal walczy o jego powrót do zdrowia. Smerf to pies o bardzo spokojnym usposobieniu. Spacery pokonuje w swoim powolnym tempie, często zatrzymując się aby powęszyć. Przyglądając się temu psu myśli człowieka samoistnie zwalniają. Smerf nic nie musi. On po prostu jest. Nowy dom dla naszego seniora powinien uszanować jego eteryczną naturę. Przed zapoznaniem ze Papą Smerfem umożliwiamy rozmowę z weterynarzem.

Smerf ma ponad 11 lat, jest zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany.
W schronisku przebywa od maja 2021 roku.

Szuka domu:
– spokojnego,
– w pełni rozumiejącego potrzeby psa seniora,
– w którym monitorowanie stanu zdrowia psa nie będzie problemem.

Więcej zdjęć na stronie: https://schronisko.com/catalog/smerf/ 

  • Stefania

Z charakteru jest delikatna, ostrożna, nieśmiała w pomieszczeniach i niezbyt chętna na dotyk. Robi wrażenie starszej pani, a na spacerze zachowuje się jak radosny podrostek, skacze, galopuje i chętnie węszy. Jest w niej pewna doza nieufności i  niepewności, ale jest to bariera do przejścia.

Stefania ma ok. 6 lat, jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (616096700086952).