Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu „Oddychamy czystym powietrzem - Wygrywamy”

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu „Oddychamy czystym powietrzem - Wygrywamy”

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu „Oddychamy czystym powietrzem - Wygrywamy”

Zakończyliśmy Miejski Konkurs „Oddychamy czystym powietrzem - Wygrywamy”, którego celem było promowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości na temat jakości powietrza wśród uczniów szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Lubonia. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem  - wpłynęły łącznie 63 zgłoszenia, co potwierdza rosnącą wrażliwość ekologiczną najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wizję świata wolnego od zanieczyszczenia powietrza. Prace wykonano dowolną techniką, w formacie A3 lub A4. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I–III oraz klasy IV–VIII.

Poniżej publikujemy listę laureatów konkursu:

KATEGORIA I - uczniowie klas I-III

  • I miejsce: Zuzanna Kałużna – kl. 3b, SP2
  • II miejsce: Adrian Gwizdalski – kl. 1d, SP5
  • II miejsce: Julia Witkowska – kl. 3b, SP2
  • III miejsce: Zofia Orczyńska – kl. 1b, International School

Wyróżnienia:

  • Martyna Sołtysińska – kl. 2c, SP5
  • Yeseniia Leliuk – kl. 1b, SP2
  • Solomiia Pochernina – kl. 3a, SP2
  • Amelia Szwacka – kl. 3b, SP2
  • Jakub Maciejewski – kl. 3b, SP2

KATEGORIA II - uczniowie klas IV-VIII

  • I   miejsce: Maciej Elsner – kl. 5b, SP2
  • II miejsce: Zofia Kasprzak – kl. 4a, SP2
  • III miejsce: Amelia Szaj – kl. 7b, SP2
  • III miejsce: Sylwia Ignor – kl. 6a, SP2

Wyróżnienia:

  • Maja Siemaszko – kl. 4a, SP2
  • Oskar Siewert – kl. 4c, SP2
  • Cezary Mańkowski – kl. 5a, SP2
  • Gabriela Jastrzębska Ratajczak – kl. 5c, SP2
  • Aleksandra Klessa – kl. 5c, SP2
  • Karolina Ivleva – kl. 6a, SP2
  • Zofia Grelak – kl. 6, SP2
  • Amelia Kostuj – kl. 6a, SP2
  • Mateusz Kucz – kl. 6b, SP2

Uroczyste wręcznie nagród odbędzie się 22 grudnia 2025 roku o godz. 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Luboniu przy pl. E. Bojanowskiego 2.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie oraz gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym. Konkurs pokazał, że edukacja ekologiczna prowadzona od najmłodszych lat realnie wpływa na kształtowanie odpowiedzialnych i świadomych postaw prośrodowiskowych wśród mieszkańców Lubonia.

Data dodania 16 grudnia 2025

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.