Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Luboniu już za nami!
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Luboniu już za nami!
15 października 2025 roku w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyło się wydarzenie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto, podczas którego doceniamy pracę nauczycieli, wyróżniamy ich zaangażowanie oraz wręczamy stypendia dla uczniów osiągających sukcesy w nauce, sporcie i sztuce.
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
Rada Stypendialna zweryfikowała 74 wnioski. Pozytywną ocenę otrzymało 55 wniosków, które bezdyskusyjnie przedstawiały osiągnięcia godne tytułu Stypendysty w roku szkolnym 2024/2025.
W 2025 roku stypendia otrzymali:
Stypendium Sportowe:
- Jakub Kobyliński
- Wiktor Kobyliński
- Julian Więckowski
- Weronika Pietrzak
- Aleksander Lekier
- Mikołaj Nowak
- Justus Tomaszkiewicz
- Helena Brodala
- Antonina Wójcik
- Kacper Stanek
- Rozalia Chmielewska
- Igor Grzybek
- Aleksandra Konieczna
- Lena Konieczna
- Jakub Muszyński
- Amelia Tomczak
- Alicja Kowal
- Piotr Pawlicki
- Wojciech Tomkiewicz
- Marcel Krupa
- Kinga Siejak
- Amelia Brzykowska
- Natasza Adamczyk
- Liliana Taberska
- Marcel Bielinis
- Marcel Jóźwiak
- Stanisław Witkowski
- Jan Witkowski
- Wiktor Tomiak
- Maria Sajnaj
- Nikodem Buchert
- Maria Majkowska
- Julia Stachecka
- Maciej Jedwabny
- Jakub Michnikowski
- Kornelia Filakiewicz

Stypendia Naukowe:
- Szymon Paweł Barczyński
- Krzysztof Wlekły
- Stanisław Nawrocki
- Tomasz Bryś
- Ignacy Pluskota
- Przemysław Kołtek
- Zuzanna Piechowicz
- Maja Kurlapska
- Zofia Strzyż
- Zofia Oblizajek
- Urszula Maria Florek
- Filip Ruszczyński
![]() |
Stypendia Artystyczne:
- Zuzanna Całujek
- Alicja Bartnik
- Gabriela Bartnik
- Nadia Scheffs
- Natasza Chadyniak
- Laura Monkiewicz-Obrzut
- Franciszek Więckowski

AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI
Podczas uroczystości wyróżniono także nauczycieli, którzy w 2025 roku uzyskali tytuł nauczyciela dyplomowanego oraz nauczyciela mianowanego.
Wśród dyplomowanych znaleźli się m.in.:
-
Szkoła Podstawowa nr 2
- Małgorzata Kostecka
- Klaudia Osiej
-
Zespół Szkół w Luboniu
- Julia Cerbińska
- Norbert Łuczak
- Szymon Gawęda
-
Szkoła Podstawowa nr 4
- Anna Pawlak
- Katarzyna Kolińska-Nowaczyk
-
Szkoła Podstawowa nr 5
- Joanna Haręźlak
- Magdalena Kaszkowiak
-
Przedszkole nr 5
- Iwona Sikora
Nauczyciele, którzy w tym roku uzyskali nauczyciela mianowanego:
-
Przedszkole nr 1
- Sylwia Kaźmierska
- Beata Wasecka
- Paulina Bartkowiak
- Dorota Jachowicz
- Małgorzata Orzechowska
- Zuzanna Ciesielska
-
Przedszkole nr 5
- Karolina Ewa Pawlicka
-
Szkoła Podstawowa nr 1
- Kamila Horbińska
- Agnieszka Kosmowska
-
Szkoła Podstawowa nr 2
- Ewelina Cisłak
- Dominika Dąbrowska
- Joanna Melinger
- Bartosz Bomak
-
Zespół Szkół w Luboniu
- Violetta Bójko
-
Szkoła Podstawowa nr 4
- Kinga Niedziela
- Barbara Plichta
- Anna Wizła
-
Szkoła Podstawowa nr 5
- Izabella Szulc
- Daria Blaszka
- Magdalena Wichłacz


NAGRODY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA
Nauczyciele i dyrektorzy lubońskich szkół i przedszkoli, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej, otrzymali Nagrodę Miasta.
Wyróżnienia otrzymali:
-
Szkoła Podstawowa Nr 1
- Grzegorz Anioła
- Zbigniew Czekała
- Adrianna Maria Drgas
- Anna Maria Kaczmarek
- Maria Sleboda
- Urszula Dorsz
-
Szkoła Podstawowa Nr 2
- Agnieszka Górna
- Małgorzata Olejniczak
- Klaudia Osiej
- Agata Rumińska
- Marta Kicka
-
Zespół Szkół w Luboniu
- Hanna Marcinkowska
- Agnieszka Wikaryjczyk
- Grażyna Kiercul
- Justyna Drózd
- Małgorzata Urbaniak
- Szymon Gawęda
-
Szkoła Podstawowa Nr 4
- Agnieszka Antczak
- Wioletta Mitek
- Kinga Niedziela
- Magdalena Michalski
- Agnieszka Chrupek
- Anna Pawlak
-
Szkoła Podstawowa Nr 5
- Jolanta Walczak
- Katarzyna Pilarska
- Ewa Frąckowiak
- Agata Przydanek
- Paulina Hącia
- Małgorzata Olejniczak
- Wiesława Stankiewicz
-
Przedszkole Nr 1
- Monika Siwek
- Dorota Jachowicz
- Marzena Domańska
-
Przedszkole Nr 5
- Aleksandra Sołecka
- Anna Talak
- Janina Szczepaniak
Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymały:
- Anita Plumińską-Mieloch
- Joanna Kordzińska
Nagrody Kuratora Oświaty otrzymały:
- Katarzyna Paradowska
- Beata Maciaszek
- Agnieszka Antczak







Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była nie tylko okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów i nauczycieli, ale także wspólnym świętowaniem pasji, pracy i zaangażowania całej lokalnej społeczności edukacyjnej w Luboniu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i stypendystom! Wasze pasje, osiągnięcia i codzienny wysiłek są powodem do dumy dla całej społeczności Lubonia.
Data dodania 27 października 2025
