Miasto Luboń i Politechnika Poznańska łączą siły!

Miasto Luboń i Politechnika Poznańska łączą siły!

Miasto Luboń i Politechnika Poznańska łączą siły!

Na Politechnice Poznańskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Uczelni i Miasta Luboń, poświęcone rozwojowi współpracy. Partnerstwo zakłada realizację wspólnych badań i projektów wdrożeniowych, łączących potencjał nauki z potrzebami miasta.

Jednym z pierwszych działań będzie cykliczny monitoring jakości powietrza z wykorzystaniem dronów. Dzięki nowoczesnym metodom pomiarowym zyskamy szczegółowe informacje, które będą podstawą do analiz i dalszych działań w zakresie ochrony środowiska.

Ze strony miasta Luboń w spotkaniu uczestniczyli: Piotr Izydorski - Zastępca Burmistrz Miasta Luboń oraz Luiza Szaj - Główny specjalista Wydziału Planowania Rozwoju i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Luboń.

Politechnikę Poznańską reprezentowali: dr hab. Arkadiusz Ptak, prof. PP - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski - Dyrektor Instytutu Napędów i Lotnictwa oraz dr hab. inż. Remigiusz Jasiński - Kierownik Zakładu Lotnictwa.

Dziękujemy za spotkanie i za możliwość wspólnego działania na rzecz czystszego powietrza.

Fot. Politechnika Poznańska

Data dodania 12 lutego 2026

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.