Rusza Miejski Konkurs ekologiczno-plastyczny „Mapa dobrych zmian”

Rusza Miejski Konkurs ekologiczno-plastyczny „Mapa dobrych zmian”

Rusza Miejski Konkurs ekologiczno-plastyczny „Mapa dobrych zmian”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych mieszkających na terenie Lubonia do udziału w konkursie plastycznym pn. „Mapa dobrych zmian”. Celem inicjatywy jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

  • pierwsza kategoria: uczniowie z klasy 1-3;
  • druga kategoria: uczniowie z klasy 4-8.

Konkurs polega na przygotowaniu przez ucznia, zwanego dalej uczestnikiem pracy plastycznej przedstawiającej Mapę Dobrych Zmian. Zadaniem uczestnika jest narysowanie swojej drogi do szkoły, okolicy domu, ulubionego parku lub innego miejsca w Luboniu i zaznaczenie na niej wszystkiego, co sprawia, że powietrze staje się lepsze.

Przykłady dobrych zmian: domy z panelami słonecznymi, nowe nasadzenia drzew, ogrody deszczowe i parki, ścieżki rowerowe, stacje hulajnóg, ocieplone domy bez dymiących kominów. Na dole mapy może znaleźć się „legenda” (np. piec bez komina = czystsze powietrze, drzewo = nowa zieleń), która ułatwi ocenę prac.

Jak zgłosić udział?

Aby wziąć udział w konkursie, rodzic lub opiekun prawny ucznia szkoły podstawowej mieszkający na terenie Lubonia musi:

  • zaakceptować zapisy Regulaminu,
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać pracę plastyczną do 18 maja 2026 roku do godziny 15.30 na adres: luiza.szaj@umlubon.pl w formacie *.jpg, *.pdf
  • lub dostarczyć wypełniony formularz papierowy oraz pracę plastyczną do 18 maja 2026 roku do godz.17.00 do Urzędu Miasta Luboń.

UWAGA! Termin konkursu został wydłużony. Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym można przesyłać do 25 maja 2026 roku do godz. 15.30 na adres: luiza.szaj@umlubon.pl w formacie *.jpg, *.pdf

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Zgłoszenia po terminie nie będą rozpatrywane.

Do oceny zgłoszeń powołano komisję w składzie:

  • Piotr Izydorski - I Zastępca Burmistrza Miasta Luboń - przewodniczący komisji,
  • Paweł Wolniewicz - Radny Rady Miasta Luboń - członek komisji,
  • Angelika Stefaniak – Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej - członek komisji,
  • Anna Wieczorek – Kierownik Wydziału Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska UML – członek komisji,
  • Luiza Szaj - Pracownik Wydziału Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska UML – członek komisji.

Komisja po sprawdzeniu zgłoszeń wyłoni laureatów do 22 maja 2026 roku.

Nagrody i wyniki

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Luboń zostaną rozdane, kolejno za otrzymanie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii. Organizator zastrzega sobie także prawo przyznania wyróżnień.

Wyniki konkursu zostaną przekazane rodzicom/opiekunom prawnym za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także mogą zostać opublikowane w miejskich publikatorach informacyjnych.

Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia Konkursu, a także zmiany terminu ogłoszenia wyników, w razie wystąpienia przyczyn od niego niezależnych.

Mapa dobrych zmian

Mapa dobrych zmian
Imię i nazwisko *
Pole zostało wypełnione prawidłowo.
Nazwa szkoły *
Pole zostało wypełnione prawidłowo.
Klasa *
Pole zostało wypełnione prawidłowo.
Numer kontaktowy rodzica/opiekuna *
Pole zostało wypełnione prawidłowo.
Akceptacja treści regulaminu *
Oświadczenie rodzica/ opiekuna dotyczące praw autorskich *
Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie *
Adres e-mail rodzica/opiekuna *
Pole zostało wypełnione prawidłowo.


Znamy wyniki Miejskiego Konkursu ekologiczno-plastycznego „Mapa dobrych zmian” 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i przygotowanie wyjątkowych prac pokazujących, jak wspólnie możemy dbać o środowisko. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były pełne kreatywności i ciekawych pomysłów.

Laureaci w kategorii I (uczniowie klas I-III)

  •  I miejsce: Adrian Gwizdalski – kl. 1d, SP5
  •  II miejsce: Martyna Olszak– kl. 2d, SP5
  •  III miejsce: Zofia Orczyńska – kl. 1b, International School

Wyróżnienia:

  • Hanna Wieczorek – kl. 3c, SP2
  • Gabriela Murawiak – kl. 3c, SP2
  •  Solomiia Pochernina – kl. 3a, SP2
  •  Anastazja Jędrzejczak – kl. 1d, SP5

Laureaci w kategorii II (uczniowie klas IV-VIII)

  •  I miejsce: Zofia Kasprzak – kl. 4a, SP2
  •  II miejsce: Sylwia Ignov – kl. 6a, SP2
  •  III miejsce: Amelia Szaj – kl. 7b, SP2
  •  III miejsce: Karolina Janiak – kl. 4b, SP2

Wyróżnienia:

  • Adrian Śróda – kl. 4a, SP2
  •  Filip Mączyński – kl. 4c, SP3
  •  Polina Zarudna – kl. 4c, SP3
  •  Nikola Olszak – kl. 6b, SP5
  •  Nadia Jakubiak – kl. 6c, SP2
  •  Amelia Jamrozik – kl. 4b, SP2
  •  Maria Tolińska Czyż – kl. 4b, SP2
  •  Czesław Otocki – kl. 4b, SP2
  •  Franciszek Grelak – kl. 4b, SP2

Wręczenie nagród odbędzie się 12 czerwca 2026 roku o godz. 15.00 w Urzędzie Miasta Luboń. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Data dodania 08 maja 2026

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.