JAK ZŁAPAĆ DESZCZ? EDUKACJA I PARTYCYPACJA DLA PRZYRODY W LUBONIU
JAK ZŁAPAĆ DESZCZ? EDUKACJA I PARTYCYPACJA DLA PRZYRODY W LUBONIU
W ramach programu priorytetowego pn. „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” cz. 2 Fundusz Ekologii prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Miasto Luboń pozyskało dofinansowanie na projekt pn. "Jak złapać deszcz? Edukacja i partycypacja dla przyrody w Luboniu”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz mieszkańców Miasta.
Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej i upowszechnianie wiedzy w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na elementy małej retencji i bioretencji wśród dzieci i młodzieży, a także ich rodziców poprzez wykłady w szkołach i grę terenową. Dodatkowym elementem projektu jest aktywizacja społeczna i budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez konkurs rysunkowy dla dzieci, udział w ankiecie i warsztaty z partycypacji, celem włączenia mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży we współprojektowanie terenu zielonego przy zbiorniku retencyjnym w Luboniu i stworzenie społecznej koncepcji zagospodarowania.
KONKURS RYSUNKOWY - JAK WYOBRAŻASZ SOBIE TEREN PRZY ZBIORNIKU RETENCYJNYM NAD ŻABINKĄ?
Serdecznie zapraszamy dzieci z kl. 0-3 szkół podstawowych w Luboniu do udziału w konkursie rysunkowym pt. Jak wyobrażasz sobie teren przy zbiorniku retencyjnym nad Żabinką?
Prace można wykonać dowolną techniką, na kartce formatu A4 lub A3, pojedynczo lub w parach. Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym, zgodą i oświadczeniem rodziców lub prawnych opiekunów należy złożyć do 14 maja 2024 roku w sekretariacie szkoły lub Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Luboń.
Na laureatów najlepszych prac czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Miasto Luboń.
ZGŁOSZENIE I ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE
WARSZTATY PROJEKTOWE
Chcemy stworzyć okazję dla wszystkich mieszkańców Lubonia do zabrania głosu na temat zagospodarowania terenu zieleni przy zbiorniku retencyjnym, stąd powstał pomysł o włączeniu mieszkańców w projektowanie tego terenu. Zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych (kl. 4-8) oraz dorosłych mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach projektowych z ekspertkami z Fundacji Sendzimira - arch. Agnieszką Czachowską i arch. Marią Skotnicką, które odbędą się w terminie 23-24 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu. W programie warsztatów znajdą się: spacery badawcze, burza mózgów i projektowanie terenu.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
- 23 MAJA 2024 ROKU – 8.50-13.25 - I GRUPA UCZNIÓW
- 23 MAJA 2024 ROKU – 17.00-20.00 - GRUPA DOROSŁYCH
- 24 MAJA 2024 ROKU – 8.50-13.25 - II GRUPA UCZNIÓW
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem emilia.brys@umlubon.pl do 20 maja 2024 roku. Liczba osób, które mogą wziąć udział w warsztatach jest ograniczona, dlatego zgłoszenie nie daje gwarancji miejsca. Wszystkie zgłoszone osoby otrzymają wiadomość mailową z potwierdzeniem udziału lub informacją o wyczerpaniu limitu miejsc.
ANKIETA - JAK ZŁAPAĆ DESZCZ? EDUKACJA I PARTYCYPACJA DLA PRZYRODY W LUBONIU
W ramach projektu, zachęcamy do wypełnienia ankiety, która ma na celu poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy mieszkańców dotyczącej retencji i powstałego w 2023 roku zbiornika retencyjnego przy ul. Szkolnej. Wypełnienie ankiety jest anonimowe i zajmie Ci nie więcej niż 5 minut.
Ankieta jest prowadzona przez Urząd Miasta w ramach projektu: „Jak złapać deszcz? Edukacja i partycypacja dla przyrody w Luboniu” dofinansowanego przez Fundusz Ekologii ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
ANKIETA DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
Projekt jest finansowany w ramach programu priorytetowego pn. „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” cz. 2 Fundusz Ekologii ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Data dodania 06 maja 2024