Miejski Konkurs "Zielony Luboń 2025" - Luboń rozkwitł dzięki swoim mieszkańcom! 

Miejski Konkurs "Zielony Luboń 2025" - Luboń rozkwitł dzięki swoim mieszkańcom! 

Miejski Konkurs „Zielony Luboń 2025" - Luboń rozkwitł dzięki swoim mieszkańcom! 

Za nami kolejna, pełna barw i inspiracji edycja Miejskiego Konkursu „Zielony Luboń 2025”. Jak co roku, mieszkańcy udowodnili, że pasja do natury i troska o wspólne otoczenie potrafią przemienić miasto w prawdziwy ogród.

Celem konkursu jest m.in. promowanie działań na rzecz estetyki i ekologii, a także integracja mieszkańców wokół idei wspólnego dbania o przestrzeń, w której żyjemy. Jury oceniało nie tylko walory wizualne ogrodów, balkonów i przedogródków, ale również pomysłowość, rozwiązania proekologiczne oraz zaangażowanie uczestników w życie lokalnej społeczności.

Luboń w pełnym rozkwicie

W tegorocznej edycji udział wzięło kilkadziesiąt osób, które zaprezentowały swoje zielone przestrzenie - od barwnych balkonów po starannie zaprojektowane ogrody przydomowe. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, bo każdy z zaprezentowanych zakątków był wyjątkowy i pełen charakteru.

Wyniki konkursowe

Z radością przedstawiamy laureatów i wyróżnionych w konkursie „Zielony Luboń 2025”:

  • Kategoria: Najpiękniejszy balkon lub taras
    1 miejsce
    - Maja Karoń

    2 miejsce - Anna Macioszek
    3 miejsce - Sylwia Kruszyńska

Wyróżnienie: Violetta Mójta
Podziękowania: Sandra Szacoń,  Agata Ziemiec

  • Kategoria: Najpiękniejszy ogródek działkowy (ROD)

    1 miejsce - Katarzyna Szaumkessel
    2 miejsce - Izabela Dawidziuk
    3 miejsce - Edyta i Dariusz Rozczyńscy

Podziękowania: Piotr Kosmacz, Violetta i Jacek Brukiewicz, Stanisław Wojtkowiak

  • Kategoria: Najpiękniejszy teren przed domem (przedogródek)

    1 miejsce - Janina Rozumek
    2 miejsce - A.Macioszek, S.Kruszyńska i S.Szacoń
    3 miejsce - Halina i Jerzy Michalscy

Wyróżnienie: Jarosław Giersz
Podziękowania: Małgorzata Kłosowska, Elżbieta Garczyńska-Puk

  • Kategoria: Najpiękniejszy ogród
    1 miejsce
    - Magdalena Brzóska

    2 miejsce - Artur i Maria Przybylscy
    3 miejsce - Krystyna Andzińska

Wyróżnienie: Elwira Bauer
Podziękowania: Jacek Szajek, Katarzyna Ludwiczak

Pasja, ekologia i dobra energia

Jury zwróciło uwagę, że wśród tegorocznych zgłoszeń pojawiło się wiele rozwiązań proekologicznych - takich jak hotele dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, rabaty przyjazne zapylaczom czy własne kompostowniki. To pokazuje, że lubonianie nie tylko dbają o estetykę, ale także o środowisko i bioróżnorodność.

Podziękowania i zaproszenie na kolejną edycję

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu. Dziękujemy za wspólne tworzenie zielonego, przyjaznego Lubonia i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Miejskiego Konkursu „Zielony Luboń 2026”.

Data dodania 22 października 2025

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.