Miasto Luboń i Politechnika Poznańska łączą siły!
Miasto Luboń i Politechnika Poznańska łączą siły!
Na Politechnice Poznańskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Uczelni i Miasta Luboń, poświęcone rozwojowi współpracy. Partnerstwo zakłada realizację wspólnych badań i projektów wdrożeniowych, łączących potencjał nauki z potrzebami miasta.
Jednym z pierwszych działań będzie cykliczny monitoring jakości powietrza z wykorzystaniem dronów. Dzięki nowoczesnym metodom pomiarowym zyskamy szczegółowe informacje, które będą podstawą do analiz i dalszych działań w zakresie ochrony środowiska.
Ze strony miasta Luboń w spotkaniu uczestniczyli: Piotr Izydorski - Zastępca Burmistrz Miasta Luboń oraz Luiza Szaj - Główny specjalista Wydziału Planowania Rozwoju i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Luboń.
Politechnikę Poznańską reprezentowali: dr hab. Arkadiusz Ptak, prof. PP - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, dr hab. inż. Andrzej Ziółkowski - Dyrektor Instytutu Napędów i Lotnictwa oraz dr hab. inż. Remigiusz Jasiński - Kierownik Zakładu Lotnictwa.
Dziękujemy za spotkanie i za możliwość wspólnego działania na rzecz czystszego powietrza.
Fot. Politechnika Poznańska
Data dodania 12 lutego 2026