Bon ciepłowniczy w 2026 roku - ważna informacja dla mieszkańców Lubonia

Bon ciepłowniczy w 2026 roku - ważna informacja dla mieszkańców Lubonia

Bon ciepłowniczy w 2026 roku - ważna informacja dla mieszkańców Lubonia

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że mieszkańcy lokali ogrzewanych z miejskiej sieci ciepłowniczej na terenie Lubonia nie będą mogli skorzystać z bonu ciepłowniczego wprowadzonego ustawą z dnia 12 września 2025 roku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami bon ciepłowniczy przysługuje wyłącznie wtedy, gdy cena ciepła wynosi co najmniej 170 zł netto za 1 GJ. W przypadku miejskiej sieci ciepłowniczej w Luboniu cena ciepła jest niższa od tego progu. Oznacza to, że nie zostały spełnione ustawowe warunki uprawniające do otrzymania bonu ciepłowniczego przez odbiorców korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Choć w praktyce oznacza to brak możliwości uzyskania tego świadczenia, jednocześnie potwierdza, że cena ciepła dla mieszkańców korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej w Luboniu pozostaje poniżej poziomu, dla którego ustawodawca przewidział dodatkowe wsparcie.

Tym samym wnioski o wypłatę bonu ciepłowniczego składane przez mieszkańców korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej nie będą mogły zostać uwzględnione.

Szczegółowych informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: tel. 695 555 637, tel. 61 102 42 34, e-mail: biuro.podawcze@mops-lubon.pl 


Data dodania 18 czerwca 2026

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.